cebulki włosów

Sposoby na piękne i lśniące włosy, które warto znać

Kobiety marzą o tym, by ich włosy były zdrowe, długie, lśniące i piękne. Niestety nie każda kobieta jest obdarowana mocnymi i grubymi włosami, a pielęgnacja kosmyków i doprowadzenie ich do wymarzonego stanu wcale nie jest proste. Trzeba stale je pielęgnować i stosować produkty naturalne, które mają w składzie cenne witaminy i minerały. Przedstawiamy kilka kosmetyków i sposobów na dbanie o włosy, które mogą ułatwić poprawienie kondycji kosmyków.

Olejowanie włosów – czy warto się zdecydować?

Jednym z popularnych sposobów na dbanie o włosy jest ich olejowanie. Do włosów należy stosować olejki naturalne, które mają działanie nawilżające, wzmacniające, odżywcze i pobudzające. Dużą popularnością cieszy się olejek ryżowy, olej ze słodkich migdałów lub olej awokado. Można je ze sobą łączyć lub stosować oddzielnie. Należy nałożyć je na kosmyki od czubka włosów, a następnie zawiązać w ręcznik lub czepek na czubku głowy i pozostawić tak na około pół godziny. W tym czasie do cebulek włosów docierać będą cenne składniki odżywcze, a jednocześnie kosmyki będą nawilżane i wzmacniane. Efekty jakie można osiągnąć decydując się na zastosowanie takich kosmetyków są naprawdę zniewalające. Dzięki olejowaniu włosy są miękkie, lśniące, a co więcej pobudzone są do wzrostu.

Stosowanie peelingu do włosów – jakie są tego zalety?

Dużą popularnością cieszą się również peelingi do włosów, które mają za zadanie usunąć zanieczyszczenia, martwe komórki naskórka oraz resztki kosmetyków z włosów i skóry głowy. Wystarczy nałożyć peeling na skórę głowy, a następnie delikatnie go wmasować. Drobinki będą usuwać zanieczyszczenia, które potem spłyną razem z wodą podczas spłukiwania peelingu. Kosmetyk ten ma poprawiać krążenie, dzięki czemu przyczyni się również do przyśpieszenia fazy wzrostu włosów. Dodatkowo sprawi, że włosy będą wydawały się miększe i przyjemniejsze w dotyku, ponieważ na ich powierzchni nie będą zalegać zabrudzenia i resztki kosmetyków do stylizacji.

Płukanki do włosów – czy są skuteczne?

W tym wypadku polecane są płukanki ziołowe, które wzmacniają i głęboko odżywiają włosy oraz ich cebulki. Warto robić płukanki samodzielnie ze skrzypu polnego, rumianki, a nawet chabrów. Można również zdecydować się na zastosowanie gotowych mieszanek, które dostępne są w sklepach i aptekach.

To kosmetyki, które mają sprawdzone działanie i warto zdecydować się na ich włączenie do pielęgnacji włosów.