odżywki

Sposoby na zdrowe i mocne paznokcie

Paznokcie mogą doskonale wpływać na wygląd każdej kobiety. Jeśli są zadbane, a co więcej wystylizowane, to można mieć pewność, że staną się pięknym uzupełnieniem codziennej stylizacji. Paznokcie jednak często są słabe, łamliwe i rozdwajające. Przez to kobiety zastanawiają się, w jaki sposób mogą zadbać o ich kondycję. Konieczna jest stała pielęgnacja, a co więcej stosowanie wysokiej jakości kosmetyków. W naszym artykule przedstawione są sposoby na to jak dbać o paznokcie, jakich kosmetyków używać, a także jak zrobić piękną i zdrową stylizację.

W jaki sposób dbać o płytkę paznokci?

Dbanie o płytkę paznokcia nie jest trudne i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy obcinać skórki, które narastają na płytkę, obcinać paznokcie i je piłować. Warto jednak pamiętać o tym, by podczas obcinania paznokci nie wyginać ich, by nie doszło do ułamania i silnego uszkodzenia płytki. Dla osiągnięcia zadowalających efektów, lepiej zdecydować się na obcinanie paznokci po kąpieli w ciepłej wodzie. Dzięki temu płytka jest miękka i z łatwością można ją obcinać, a przy tym nie trzeba przejmować się, że powstaną jakiekolwiek uszkodzenia. Podczas piłowania również należy zachować ostrożność i pod żadnym pozorem nie można piłować płytki. Do polerowania płytki należy stosować bloki polerskie.

Jakie kosmetyki stosować do paznokci?

Na rynku jest wiele kosmetyków, które przeznaczone są do wzmocnienia paznokci. Poleca się stosowanie odżywki i serum do paznokci. Jednak przed kupieniem takiego kosmetyku warto upewnić się jakie ma on działanie. Oferowane są odżywki do paznokci:

  • Wzmacniające,

  • Przyśpieszające wzrost,

  • Regenerujące,

  • Rozjaśniające,

  • Odbudowujące.

Warto dostosować ich działanie do obecnego stanu płytki paznokci. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, że tego rodzaju kosmetyki muszą być stosowane regularnie, by można było osiągnąć zadowalające efekty kuracji.

Modne stylizacje na paznokcie – co warto wybrać?

Kobiety marzą o pięknej stylizacji paznokci. Najszybciej można ją zrobić samodzielnie, decydując się na zastosowanie tradycyjnego lakieru do paznokci. Jednak ta metoda nie jest skuteczna i nie pozwala na osiągnięcie długotrwałych efektów. Znacznie lepiej sprawdza się manicure hybrydowy i żelowy, jednak w tych przypadkach trzeba udać się do kosmetyczki.

Wiedząc jak dbać o paznokcie, a także jakie stylizacje są najmodniejsze można zadbać o to, by płytka wyglądała zdrowo i stylowo.