Budujemy domową strefę sportową

Szukając skutecznej motywacji do regularnych treningów, warto zorganizować własną, przydomową albo domową, strefę sportową. Miejsce nadające się do rekreacji, z powodzeniem zorganizujemy, adaptując użytkowy strych, czy wolne pomieszczenie w garażu. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, systematycznie wykonywane, odpowiednie ćwiczenia rekreacyjne znacznie ułatwiają skuteczny powrót do zdrowia i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Warto więc, stworzyć domową strefę sportową, aby dać sobie i pozostałym domownikom, szansę na zdrowe i szczęśliwe życie.

Uporządkowanie drogą do bezpieczeństwa

Podczas tworzenia domowej sali sportowej powinniśmy skoncentrować się na utrzymaniu właściwego standardu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Niezbędne również dla higieny, w każdej siłowni czy sali ćwiczeń jest zastosowanie na podłodze specjalnych, gumowych nawierzchni bezpiecznych. Bez względu na to, jak ciężkie wybierzemy wyposażenie naszej sali, musimy mieć bowiem pewność, że po przestawieniu nie powstaną po nim niebezpieczne wgniecenia. Nawierzchnie gumowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, posiadają też właściwości antypoślizgowe, samo gasnące i wodoodporne. Posiadają również aktywną powłokę antybakteryjną i antygrzybiczną, która eliminując niemal w stu procentach zanieczyszczenia, pomaga utrzymać je w należytej czystości.

Minimalizując ryzyko kontuzji

Najważniejszą właściwością bezpiecznej nawierzchni jest jej elastyczność. Dzięki tej właściwości posadzki te niezwykle skutecznie amortyzują upadki, znacznie redukując ryzyko powstania niebezpiecznych kontuzji. Gumowe nawierzchnie bezpieczne mogą się, jednak od siebie różnić wartością współczynnika kryterium urazu głowy HIC. Dlatego nawierzchnię o wyższych parametrach zawsze stosujemy tam, gdzie stwierdzamy największe ryzyko upadku. Zwykle maksymalna wysokość bezpiecznego tzw. swobodnego spadania wynosi 3 metry.

Wsparcie prawidłowego rozwoju

Firma ELS Poland  w swojej ofercie posiada zarówno maty, płyty jak i gumowe nawierzchnie wylewane. W jej asortymencie znajdziemy też ciekawe elementy sensoryczne dwu i trójwymiarowe, które łatwo możemy wkomponować w nawierzchnię, takie jak alfabet, cyfry, kolorowe figury, czy kompletne gry podwórkowe oraz przestrzenne postaci różnych zwierzaków, czy elementy geometryczne, wspierające zarówno szeroko pojętą edukację, jak i prawidłowy rozwój małych użytkowników.