wozek inwalidzki

Wózek inwalidzki dla seniora przebywającego w domu. Jak go wybrać?

Bardzo często zdarza się, że mamy pod stałą opieką seniorów, którzy z racji chorób lub innych dolegliwości, nie mogą normalnie i przede wszystkim samodzielnie funkcjonować. Często również ma miejsce sytuacja, w której seniorzy nie są w stanie samodzielnie się poruszać, konieczne jest zastosowanie na przykład wózka inwalidzkiego. To właśnie ten sprzęt często należy do podstawowego wyposażenia, które musi się znaleźć w pokoju osoby starszej. Jak wybrać najlepszy?

Opieka nad seniorem bądź dwoma seniorami wymaga od osoby dorosłej, od opiekuna przede wszystkim cierpliwości oraz bardzo dobrej organizacji życia. Systematyczna opieka nad osobami starszymi jest czasochłonna, często trudna, wymaga poświęcenia. Istnieją jednak rozwiązania, dzięki którym możemy sobie oraz wszystkim domownikom ułatwić życie. Można w bardzo dobry sposób zaaranżować pokój oraz miejsca, w których senior przebywa, ograniczyć ilość niepotrzebnych mebli oraz wyposażenia, ale również kupić wyposażenie medyczno-rehabilitacyjne, w tym wózek inwalidzki. Tego rodzaju sprzęt można nabyć w dobrym sklepie medycznym np. https://www.ortmed.pl/.

Jaki powinien być odpowiedni wózek inwalidzki?

Wózek inwalidzki, który chcemy kupić, zdecydowanie powinien być w maksymalny sposób dopasowany do potrzeb osoby starszej. Na rynku jest wielu producentów wózków, którzy oferują produkty w różnym przedziale cenowym oraz różnej specyfikacji. Nie oznacza to oczywiście, że musimy kupować najdroższy wózek, powinniśmy jednak również unikać kupowania wyposażenia najtańszego.

Warto zwracać uwagę na takie aspekty, jak:

– rozmiar oraz waga,
– możliwość złożenia wózka i łatwość jego przechowywania,
– stabilność konstrukcji,
– łatwość sterownia wózkiem,
– łatwość poruszania się po różnych nawierzchniach,
– prostota konserwacji,
– łatwość naprawy,
– wyposażenie dodatkowe.

Zobacz także: https://euroinfor.pl/co-zrobic-w-sytuacji-gdy-potrzebujemy-wozka-inwalidzkiego/

Wynajem albo kupno

Odwiedzając sklep medyczny, przede wszystkim powinniśmy mieć możliwość skorzystania z elastycznej oferty. Powinniśmy ocenić, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup wózka na własność czy inwestycja w sprzęt wypożyczony, który w razie potrzeby po prostu będzie można zwrócić. Jest to decyzja bardzo indywidualna i powinna być przez nas dobrze przemyślana. Często decydujemy się na wynajem tego rodzaju wyposażenia, gdyż wtedy płacimy co miesiąc, mniejsze kwoty, nie obciążamy więc domowego budżetu w znaczący sposób.