Poranne mdłości – jak sobie z nimi radzić
herbata

Kobiety na początku ciąży zmagają się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. To nie tylko senność i brak energii, ale również mdłości. Zazwyczaj zwane są porannymi, ale prawda jest taka, że mogą pojawiać się w ciągu dnia, o każdej porze. Czy są jakieś bezpieczne i sprawdzone sposoby na walkę z mdłościami porannymi dla kobiet w ciąży? Jest ich kilka, dlatego warto się z nimi zapoznać i wybrać dla siebie te, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Woda z miodem na mdłości

Kiedy pojawiają się mdłości poranne w ciąży warto zawsze mieć przy sobie wodę z miodem. Jest to lekki napój, dzięki któremu mdłości mogą się nieco zmniejszyć lub ustać całkowicie. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie dodać do wody za dużo miodu, ponieważ napój stanie się za słodki przez co może wywołać odwrotny skutek. Wystarczy pół łyżeczki na jedną szklankę wody przegotowanej lub mineralnej. Warto również pamiętać o tym, że kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią powinny zwracać szczególną uwagę na to, co jedzą i piją. Najlepiej wybierać wodę mineralną w szklanej butelce, a co więcej wybierać miody naturalne, w których nie ma żadnych zbędnych składników.

Imbir na mdłości

Bardzo dobrym rozwiązaniem tego problemu jest imbir. W pierwszym trymestrze można go spożywać, mając pewność, że nie ma on niebezpiecznego wpływu na przebieg ciąży, czy zdrowie rozwijającego się dziecka. Warto wiedzieć, że imbir na mdłości można spożywać na wiele różnych sposobów. Doskonale sprawdza się herbata owocowa z imbirem lub woda z miodem i imbirem. Polecane są również ciasteczka imbirowe, które można z łatwością kupić w sklepach spożywczych. To naturalny produkt, który ma bardzo intensywny smak, dzięki czemu pomaga pozbyć się nieprzyjemnych i uciążliwych mdłości. Nie zaleca się przyjmowania suplementów diety z ekstraktem z imbiru, ponieważ mogą mieć one za silne działanie, które nie zostało przebadane na kobietach w ciąży, więc nie ma pewności, czy są bezpieczne.

Ciasteczka kukurydziane

Przy mdłościach kobiety bardzo często nie mają ochoty na jedzenie. W takich sytuacjach warto zdecydować się na spożycie ciasteczek kukurydzianych, które są lekkostrawne, a co więcej są bardzo sycące. Dzięki temu można nieco zapełnić żołądek, co pomoże pozbyć się uczucia głodu, który w pewnym stopniu może przyczyniać się do zaostrzenia mdłości.

Wybierz dla siebie najlepszą metodę na walkę z mdłościami, a jeśli one nie pomagają, warto skonsultować się z lekarzem.