zmiany skórne

Sposoby na trądzik, które warto znać

Wiele osób zarówno w wieku nastoletnim, jak i dorosłym boryka się z problemem trądziku. Do tego zaburzenia dochodzi z wielu powodów. Przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, nieprawidłowa dieta lub nieodpowiednia pielęgnacja skóry twarzy. Istnieje kilka prostych i domowych sposobów na to, by poradzić sobie z trądzikiem. Chcesz je poznać i przekonać się, czy faktycznie są skuteczne? Poznaj nasze zestawienie popularnych sposobów na walkę z trądzikiem.

Olejek z drzewa herbacianego – jak stosować na trądzik

Jeśli na skórze twarzy pojawiają się małe wypryski i stany zapalne to warto je zdezynfekować, wysuszyć i nałożyć produkty, które mają działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Doskonałym przykładem takiego preparatu jest olejek z drzewa herbacianego, który ma silne działanie antyseptyczne. Jednocześnie mocno wysusza, dzięki czemu pozwala sobie poradzić z trądzikiem nawet w jeden dzień. Warto jednak pamiętać, że olejki eteryczne są bardzo silnie skoncentrowanymi preparatami i mają zaostrzone działanie. Nie można więc stosować ich na całą powierzchnię twarzy, ale punktowo. Dodatkowo stosowanie tego rodzaju preparatów nie jest zalecane dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią, ponieważ składniki z olejku mogą wnikać przez skórę do krwi kobiety.

Rozszerzanie porów i oczyszczanie – jak to zrobić w domu?

Do oczyszczenia porów niezbędne jest ich uprzednie otworzenie. Można to zrobić na wiele sposobów. Jednym z najłatwiejszych jest po prostu wzięcie kąpieli w ciepłej wodzie. Można zdecydować się na zrobienie tak zwanej :parówki” Do miski należy wlać gorącą wodę, a następnie do niej dodać rumianek, olejek eteryczny, najlepiej z drzewa herbacianego a następnie położyć na głowie ręcznik i nachylić się nad miską z parującą wodą. Taki domowy zabieg nie tylko otworzy pory, ale co więcej będzie miał doskonały wpływ na drogi oddechowe. Po piętnastu minutach można przerwać zabieg, a następnie nałożyć na twarz maseczkę zrobioną z mleka i żelatyny. Po pięciu minutach maseczka będzie gotowa do zerwania ze skóry, a razem z nią wyjdą wszystkie zaskórniaki.

Jakich błędów nie popełniać przy pielęgnacji skóry trądzikowej

Wiele osób popełnia kilka podstawowych błędów podczas pielęgnacji skóry trądzikowej. Jednym z nich jest wyciskanie zmian trądzikowych, co prowadzić może nie tylko do zaognienia problemu, ale co więcej do powstawania blizn, które później są naprawdę trudne do usunięcia.

Wystarczy pamiętać o wyżej wymienionych zasadach, by móc zadbać o wygląd skóry trądzikowej i przyśpieszyć leczenie tego problemu.