budowa domu

Budowa domu – narzędzia, których nie może w niej zabraknąć

Budowa domu to bardzo skomplikowany proces, który można przyspieszyć stosując szereg nowoczesnych narzędzi. Bez specjalistycznego sprzętu czeka nas długa, żmudna i wyczerpująca praca, dlatego nie powinniśmy na takich przedmiotach oszczędzać. Czego nie powinno nam zabraknąć? Podpowiadamy.

Narzędzia podręczne

Małe narzędzia po które możemy sięgnąć w dowolnym momencie usprawniają w istotny sposób pracę. Każdy z robotników powinien mieć je na wyciągnięcie ręki. Są niewielkie, więc zmieszczą się zarówno do skrzynki narzędziowej, jak i możliwe będzie ich umieszczenie na pasku. Do grona podręcznych narzędzi wlicza się przede wszystkim młotki, różnego rodzaju miarki, kątowniki stolarskie, sznurki traserskie oraz murarskie do wyznaczania linii prostych, nożyki, poziomice, piły ręczne, ołówki, śrubokręty i klucze.

Narzędzia elektryczne

Nowoczesny plac budowy nie może obyć się bez elektronarzędzi. Obecnie są to urządzenia, które w większości nie wymagają stałego zasilania, a więc działają na wbudowane i dość często wymienne akumulatory. Gdy w trakcie intensywnej pracy na budowie do rozładowania baterii to wystarczy podłączyć ją do ładowarki i w międzyczasie korzystać z zapasowego źródła energii. Oczywiście ta kwestia dotyczy niewielkich, ręcznych wiertarek, wkrętarek lub laserów do wyznaczania punktów i linii poziomych oraz pionowych. Do grona bardziej zaawansowanych elektronarzędzi, które wymagają stałego zasilania należy zaliczyć między innymi wiertarkę udarową, wyrzynarkę, piłę stołową oraz różnego rodzaju multi narzędzia, które służą do polerowania, przecinania i wycinania metalowych oraz drewnianych elementów.

Zobacz także: https://epbf.pl/budowa-domu-jakich-narzedzi-nie-moze-zabraknac/

Rusztowania i podesty

Praktycznie przy każdej budowie domu niezbędne okazują się różnego rodzaju rusztowania oraz specjalne podesty. Pozwalają na wygodną i bezpieczną pracę na wysokościach. Obecnie produkowane rusztowania w znaczny sposób ułatwiają prowadzenie prac wykończeniowych bez potrzeby każdorazowego demontażu. Są wyposażone w specjalne kółka jezdne. Dzięki czemu możliwe jest łatwe i szybkie przetransportowanie całej konstrukcji w inne miejsce. Dodatkową zaletą mogą być składane podesty oraz tak zwane balasty, które zwiększają stabilność i bezpieczeństwo, zwłaszcza na nierównym lub niestabilnym gruncie. Na uwagę zasługuje także fakt, że zamiast wydawać sporą kwotę na nowy sprzęt, który będzie nam całkowicie zbędny po zakończeniu budowy domu, warto rozważyć wypożyczenie lub skorzystać z oferty rusztowań używanych. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które poszukują wysokiej jakości za niewielką cenę.

Artykuł powstał we współpracy z https://szalbud.pl/.