Wiosennie na placu zabaw

Kwiecień to idealny czas na odświeżenie i zrobienie porządku w strefie przydomowego placu zabaw. Gdy jeszcze zbyt chłodno na typowe prace ogrodowe, a wczesne rabaty kwietne dawno już mamy obsadzone, możemy wykorzystać czas na techniczne przygotowanie obejścia na cieplejsze dni. Dzieci już teraz chętnie spędzają czas na zewnątrz, a coraz cieplejsza aura będzie jeszcze bardziej sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu. Dlatego warto odpowiednio przygotować się na sezon, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo zabawy najmłodszym domownikom.

Najważniejsza nawierzchnia

Poza sprawdzeniem i przygotowaniem całego wyposażenia zabawowego, warto przyjrzeć się posadzce. Dokładnie sprawdzić, czy nie potrzebuje wymiany, czy nadal w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Czy przez lata użytkowania, brak konserwacji przed zimą, bądź wpływ czynników atmosferycznych nie straciła swoich właściwości. Jeśli jej stan budzi nasze choćby najmniejsze wątpliwości, powinniśmy rozważyć jej wymianę. Odpowiednio amortyzująca nawierzchnia w strefie zabaw to podstawa bezpieczeństwa, której nie wolno lekceważyć. Podejmując decyzje o zmianie posadzki, warto wziąć pod uwagę wyłożenie placu gumowymi specjalnie dedykowanymi matami na plac zabaw. Łączą one w sobie zarówno estetykę i praktyczność zastosowania, podwyższając standard bezpieczeństwo na placu.

Odporne i praktyczne

Gumowe nawierzchnie bezpieczne, najczęściej polecane na place zabaw, wśród których wyróżniamy maty i płyty gumowe oraz nawierzchnie wylewane, charakteryzują się m.in. odpornością na wpływ czynników atmosferycznych. Ponadto są antypoślizgowe i  wodoprzepuszczalne, co jest dość istotne, zwłaszcza w zmiennych warunkach atmosferycznych jak te występujące w naszym klimacie. Dzięki tej zalecie na posadzce nie zbierają się kałuże i nie tworzy środowisko przyjazne pasożytom. Natomiast w efekcie właściwego wyprofilowania i montażu systemu odwodnienia z placu zabaw można korzystać również podczas niesprzyjającej pogody.

Estetycznie i edukacyjnie

Płyty gumowe Flexizone są jednymi z najczęściej kupowanych na rynku. Poza tym, że są niezwykle estetyczne, posiadają  nie tylko możliwość łączenia kolorów, ale też wkomponowywania elementów sensorycznych dwu, a nawet trójwymiarowych. Szeroka oferta dostępnych kształtów, o różnych strukturach i barwach nie tylko wzbogaca strefę o czynnik edukacyjny, ale też zdecydowanie podnosi jej atrakcyjność dodając wartości wizualnych. Świadczy o tym fakt, że tworzone w ten sposób tematyczne place zabaw stają się coraz bardziej popularne.