mikromobilność

E-hulajnogi TIER dostępne w aplikacji Mapy Google

Integracja TIER, wiodącego europejskiego dostawcy mikromobilności, oraz aplikacji Mapy Google stanowi kolejny krok w stronę zapewnienia mieszkańcom miast łatwego i w pełni intuicyjnego dostępu do ekologicznych, bezemisyjnych i wygodnych środków transportu. Już teraz użytkownicy Map Google mogą odnaleźć i wypożyczyć pojazdy TIER na terenie Krakowa, Gdańska i Warszawy bezpośrednio w aplikacji, a tym samym uwzględnić tę ekologiczną formę transportu podczas planowania swojej podróży.

Poza wskazaniem najbliższego dostępnego pojazdu TIER w okolicy, aplikacja powiadamia także o czasie potrzebnym na dojście do pojazdu, zasięgu baterii, szacunkowym koszcie wypożyczenia czy przewidywanym czasie dotarcia na miejsce. Obecnie zintegrowana usługa jest dostępna w 43 największych miastach Europy i systematycznie pojawia się na kolejnych rynkach.

Mikromobilność na wyciągnięcie ręki

Początkowa integracja pojazdów TIER z aplikacją Mapy Google dotyczyła 11 europejskich miast. Wraz z zauważalnym wzrostem zainteresowania rozwiązaniami w zakresie mikromobilności w ciągu zaledwie roku, jej zasięg został rozszerzony o kolejne 32 miast. W Polsce trasy Map Google z e-hulajnogami TIER są dostępne na obszarze Warszawy, Krakowa i Trójmiasta (tu: również między Gdańskiem, Gdynią i Sopotem). Współpraca TIER i Map Google dowodzi, że e‑hulajnogi na dobre zadomowiły się w mobilności miejskiej, a zapotrzebowanie na rozwiązania z zakresu mikromobilności wciąż rośnie.

„Nasza misja zmiany mobilności na dobre polega na ułatwianiu dostępu do ekologicznych, przystępnych i różnorodnych rozwiązań mobilnościowych, między innymi dzięki tworzeniu silnych partnerstw. Współpraca z Mapami Google to kolejny krok w stronę spełnienia potrzeb mieszkańców. Dzięki niej e‑hulajnogi TIER stają się komfortowym uzupełnieniem wachlarza opcji przemieszczania się po mieście, szczególnie na krótszych dystansach.” – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Polsce.

Jak znaleźć e-hulajnogę TIER w aplikacji Mapy Google?

Aby zlokalizować najbliższą e-hulajnogę TIER, wystarczy wpisać adres docelowy, sprawdzić sugerowane trasy i wybrać opcję „TIER” w sekcji tras rowerowych. W kolejnym kroku Mapy Google wskażą najbliższe e-hulajnogi TIER z wyznaczeniem ich dokładnej lokalizacji, odległości od użytkownika i stanu naładowania. Po wybraniu opcji rozpoczęcia jazdy, użytkownik zostanie przekierowany do aplikacji TIER, która poinstruuje go co do dalszych, standardowych kroków.

TIER kontynuuje dynamiczny rozwój

W 2021 roku firma TIER postawiła sobie za cel dalsze umacnianie swojej pozycji lidera na rynku europejskim oraz ekspansję w kolejnych miastach i krajach Europy. Wprowadzając e-rowery w Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii i Szwajcarii, TIER uzupełnia swoją rosnącą ofertę różnorodnych rozwiązań mobilnych. Dzięki temu jest jednym z pierwszych dostawców mikromobilności, który oferuje użytkownikom trzy różne rodzaje pojazdów w jednej aplikacji.