stanowisko pracy

Jak przygotować swoje CV, by zaciekawiło potencjalnego pracodawcę?

Przygotowanie do poszukiwania pracy nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Wystarczy przygotować swoje CV, a następnie szukać ogłoszeń, do których warto się zgłosić. Wydawać się to może banalnie proste, a jednak wiele osób ma trudności z przygotowaniem dla siebie CV. Jak to zrobić, by zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy i zwrócenie na siebie uwagi potencjalnego pracodawcy. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach podczas tworzenia tego dokumentu.

Co powinno znaleźć się w CV?

Istnieje kilka podstawowych informacji, o których trzeba pamiętać podczas tworzenia CV. To między innymi swoje dane, czyli imię i nazwisko. Warto również umieścić adres zamieszkania, by potencjalny pracodawca mógł określić, jak daleko znajduje się miejsce zamieszkania od lokalizacji firmy. Niezbędne muszą być informacje kontaktowe, czyli adres mailowy, a także numer telefonu. Można podać również adresy swoich stron internetowych i kont społecznościowych, by rekruter mógł zapoznać się ze wszystkimi treściami jakie są tam umieszczone. W ten sposób można zaciekawić sobą i zrobić naprawdę dobre wrażenie. Jeśli jednak na prywatnym profilu znajdują się posty, które mogłyby urazić niektóre grupy społeczne, lepiej zrezygnować z tej informacji.

Kolejnymi informacjami, których nie może zabraknąć to przede wszystkim historia szkolenia, a także pracy. Dodatkowo można umieścić informacje o przebytych kursach lub szkoleniach.

Czy umieszczać zdjęcie w CV, jeśli tak to jakie?

Wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na umieszczanie zdjęć w CV. Jest to oczywiście jeden z dodatków, który sprawia, że określony dokument bardziej lub mniej zapada w pamięci przyszłego pracodawcy. Niektórzy rekruterzy automatycznie odrzucają CV, w których nie ma zdjęcia osoby starającej się o stanowisko pracy. Jeśli w dokumencie ma być umieszczone zdjęcie to takie, które jest jak najbardziej oficjalne. Doskonale sprawdzi się zdjęcie z paszportu lub dowodu osobistego. Jeśli jednak nie ma możliwości na umieszczenie tego zdjęcia w CV można zrobić je samodzielnie, na białej ścianie, w eleganckiej koszuli.

Dodatkowe informacje w CV, które warto zawrzeć

W CV dodatkowo mogą znaleźć się takie informacje jak umiejętności i zainteresowania. To właśnie takie drobiazgi mogą wzbudzić duże zainteresowanie przyszłego pracodawcy tak bardzo, że zdecyduje się on na zaproszenie konkretnej osoby na rozmowę.

Pamiętając o tych zasadach tworzenia CV można stworzyć życiorys, który będzie przyciągał uwagę.