uda

Polecane akcesoria dla kobiet do pielęgnacji ciała

Kobiety każdego dnia dbają o swój wygląd i są w stanie używać wiele kosmetyków, by móc wyglądać młodo i zdrowo. Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów, które mają pomóc odmłodzić wygląd skóry lub poprawić jej jędrność i koloryt. Czy warto zdecydować się na ich stosowanie? W naszym artykule przedstawimy kilka popularnych gadżetów do dbania o urodę, które cieszą się dużą popularnością. Podpowiadamy jak działają, a także jakie efekty można osiągnąć decydując się na ich stosowanie i czy w ogóle warto.

Szczotka do ciała – czy warto ją stosować?

Jednym z popularnych gadżetów do dbania o swoje ciało jest szczotka do skóry. Zaleca się jej stosowanie na mokro, podczas kąpieli lub brania prysznica. Warto wiedzieć, że dostępne są szczotki w formie gąbki lub umieszczone na drewnianej podstawie z długą rączką, by można je było wygodnie stosować nawet na plecach. Ich zadaniem jest starcie martwego naskórka oraz poprawienie krążenia. Ich stosowanie przyczynia się więc do wygładzenia skóry oraz poprawy jędrności i elastyczności. Warto zdecydować się na stosowanie szczotki do ciała, jednak trzeba to robić z umiarem i rozsądnie. Nie zaleca się jej stosowania każdego dnia, ponieważ może dojść do starcia naskórka, który jest świeży, co powodować będzie podrażnienie i zaczerwienienie. Dodatkowo nie powinno przeciskać się włosia zbyt mocno do skóry, by jej nie uszkodzić.

Masażer do ciała – sposób na cellulit na udach i pośladkach

Kobiety bardzo często zmagają się z cellulitem, który widoczny jest na udach i pośladkach. Jego usunięcie nie jest łatwe i wymaga naprawdę sporo czasu. Polecane są masażery automatyczne, które mają rozbijać cząsteczki wody i tkanki tłuszczowej gromadzącej się pod skórą. Zasysają one skórę i masują ją, dzięki czemu mają pozbyć się lub zminimalizować cellulit. Ich działanie jest skuteczne, jednak takie same efekty można osiągnąć, decydując się na stosowanie baniek chińskich.

Wałki do masażu twarzy – czy warto je kupić?

Obecnie dużą popularnością cieszą się kamienie i wałki kamienne do twarzy, które mają poprawiać jędrność skóry, likwidować zmarszczki i niedoskonałości oraz wyrównywać kolor. Warto jednak pamiętać o tym, że kamienie nie mają żadnych potwierdzonych badaniami działań na skórę, a jedyne co dobrze wpływa na jej kondycję w tym przypadku, to masaż.

Wiedząc nieco więcej na temat takich gadżetów do ciała można wybrać dla siebie te najciekawsze.