dentysta

Co można zrobić w sytuacji, gdy mamy krzywe zęby?

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym, na pewno przyniosą bardzo dobre efekty. Będziemy cieszyć się pięknym uśmiechem, nie będziemy mieli ubytków, ani próchnicy. Jednocześnie powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nasze zęby były po prostu równe. Rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego ortodonty, który zbada naszą jamę ustną, a także zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązania. Może nim się okazać aparat ortodontyczny.


Ortodoncja, jako dziedzina stomatologii, bardzo szybko się rozwija, oferując tym samym coraz szerszy zakres usług, jak również bardziej nowoczesne, dopasowane do potrzeb pacjentów, metody leczenia. Chcąc mieć proste zęby, a tym samym piękniejszy uśmiech, warto korzystać z pomocy różnych specjalistów, w tym stomatologa, jak i ortodonty.

Tak kompleksowe działanie sprawi, że będziemy mieli szansę na to, aby po pewnym czasie osiągnąć bardzo dobry efekt, mieć wszystkie zęby równe, a uśmiech szeroki. Jeżeli chcemy skorzystać z pomocy doświadczonego ortodonty, możemy to zrobić w przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Podstawa to skuteczna diagnostyka

Ortodonta to specjalista o szerokim zakresie usług, może nam pomagać wyeliminować różnego rodzaju wady jamy ustnej, w tym właśnie rozwiązać problem z krzywymi zębami. Podstawą jest jednak skuteczna diagnostyka, a więc wykonanie zdjęcia pantomograficznego, na bezie którego będzie można dokonać diagnozy, określić również najlepszą metodę leczenia.

Zobacz także: https://epbf.pl/wieksza-pewnosc-siebie-dzieki-implantom-stomatologicznym-zobacz-dlaczego-warto-w-nie-zainwestowac/

Aparat ortodontyczny

Rozwiązaniem, które oczywiście może zaproponować ortodonta, jest montaż aparatu ortodontycznego, którego zadaniem będzie przywrócenie zębom ich naturalnej pozycji. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, jaki mamy budżet oraz chęci, możemy wybierać między aparatami stałymi, które dają zdecydowanie najlepszy efekt, jak również aparatami wyjmowanymi, ruchomymi, które możemy w dowolnym momencie wyjąć (na przykład na noc, do mycia zębów, podczas spotkania biznesowego).

Warto sobie jednak uświadomić fakt, że leczenie ortodontyczne nie jest nastawione na efekt tu i teraz. Leczenie ortodontyczne trwa, przynosi efekty tylko wtedy, gdy aparat ortodontyczny jest cały czas na naszych zębach, jest również odpowiednio regulowany przez ortodontę, np. podczas kolejnych wizyt.

Przy pomocy wiedzy specjalisty z zakresu ortodoncji i zastosowaniu odpowiedniej jakości aparatu, będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem.