katar

Najlepsze sposoby na walkę z kaszlem

Jesień to bardzo wymagający okres w życiu każdego. To czas, w którym bardzo łatwo jest się przeziębić lub złapać infekcję dróg oddechowych. Uciążliwy może być nie tylko katar, ale również kaszel, który utrudnia wykonywanie codziennych czynności i staje się bardzo męczący. Warto wiedzieć, że istnieje kilka domowych sposobów na walkę z kaszlem, a są one bardzo skuteczne i znane już przez nasze babcie. Czy warto je wykorzystać w czasie przeziębienia lub infekcji?

Woda z cytryną i miodem – nawilża gardło

Polecanym sposobem na złagodzenie kaszlu i bólu gardła jest jego nawilżanie. Można to zrobić w bardzo prosty sposób, a pomóc może woda z cytryną i miodem. Miód jest produktem silnie nawilżającym, a co więcej wykazuje właściwości odkażające i przeciwbakteryjne. Dzięki temu wspomóc może nie tylko walkę z kaszlem, ale co więcej wspierać będzie cały organizm podczas przeziębienia. Cytryna zaś jest źródłem witaminy C, dzięki czemu ma działanie wzmacniające układ odpornościowy. Do tej mieszanki można dodać imbir, który wykazuje działanie rozgrzewające. Przyczynia się do podniesienia temperatury ciała, dzięki czemu pomaga walczyć nie tylko z bólem gardła, ale przede wszystkim z gorączką

Inhalacje domowe na lepsze oddychanie

Przy infekcjach dróg oddechowych doskonale sprawdzają się inhalacje, dzięki którym można oczyścić nos i gardło z uciążliwej flegmy. Dzięki temu łatwiej się oddycha i można szybciej pozbyć się uciążliwego problemu. Warto wiedzieć, że każdy bez trudu może kupić wysokiej jakości inhalator domowy, który wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych. Najlepiej, by do inhalatora stosowana była sól fizjologiczna, ponieważ wspomaga ona rozrzedzanie gęstej wydzieliny, która może gromadzić się w drogach oddechowych podczas przeziębienia. Dzięki temu łatwiej będzie się jej skutecznie pozbyć. Inhalatory można stosować również podczas alergii, u osób, które mają problem z katarem i kaszlem.

Okrycia gardła – o czym nie można zapomnieć?

Kiedy pojawia się silny ból gardła nie można zapomnieć o tym, jak ważne jest to, by je ogrzewać. Można stosować olejki rozgrzewające lub ciepłe kąpiele w olejkach eterycznych. Dodatkowo nawet w domu warto okrywać szyję ulubionym szalikiem. W ten sposób można ogrzać gardło i migdałki, co pomoże uśmierzyć ból.

Wiedząc nieco więcej na temat tego, jak domowymi sposobami walczyć z kaszlem i bólem gardła można sobie nieco lepiej poradzić w czasie przeziębienia i grypy.