aktywność fizyczna

Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w Warszawie

Już 11 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz dziewiąty w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. W Warszawie natomiast mieszkańcy będą mieli okazję świętować na pikniku sportowo-rodzinnym na błoniach PGE Narodowego.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju. Miastami partnerskimi są m.in. Siemianowice Śląskie, Sandomierz, Olsztyn, Konin czy Przemyśl.

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 11 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Wiłkomirski, Michał Karmowski czy polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Na spragnionych treningów czekają też mniej znane sporty: teqball, czyli odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową w taki sposób, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany do tego stół, ringo – rzucanie gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku przeciwników oraz zespołowa gra z użyciem drewnianego kija i piłeczki, czyli palant.

W Warszawie na wszystkich chętnych czeka moc wydarzeń. Już w niedzielę 5 września Atmosfera MultiSport zaprasza rodziców z dziećmi na wielkie wydarzenie rodzinne w Multisporcie przy ul. Racjonalizacji 5. Dzieci przejdą tor przeszkód oraz wezmą udział w interaktywnych zajęciach, przy wykorzystaniu mieniących się na różne kolory padów.

Najwięcej wydarzeń odbędzie się 11 września – warszawiacy i warszawianki mają do wyboru trening z mistrzem judo Krzysztofem Wiłkomirskim w Hato Judo Warszawa, skoków na trampolinie, japońskiej szermierki, czyli kendo czy naukę łyżwiarstwa figurowego na Torwarze. Do tego pokazy gimnastyki artystycznej z Klubem Sportowym Gimnastyki Artystycznej Legion-Warszawa, zajęcia ultimate frisbee dla dzieci, młodzieży i rodziców, przeciąganie liny z Polskim Związkiem Przeciągania Liny oraz turnieje piłkarskie m.in. w Kompleksie Sportowym przy ul. Niegocińskiej 2A. Do tego Elsa A&B Angielski na Rolkach 12 września zaprasza na bezpłatny warsztat z zajęć z jazdy rekreacyjnej i fitnessowej na rolkach.

Piknik na błoniach PGE Narodowego

To jednak nie wszystko! Na błoniach PGE Narodowego 11 września w godz. 12:00-17:00 odbędzie się piknik sportowo-rodzinny. Ponad 100 organizacji i firm z całej Warszawy szykuje dla odwiedzających warsztaty, pokazy, animacje, treningi czy zabawy. Błonia obok stadionu w sobotę zamienią się w wielkie święto nie tylko dla rodzin i dzieci, ale też dorosłych, młodzieży i seniorów.

W planie m.in. FICAG Polska z nauką capoeiry, czyli brazylijska sztuka walki, gra miejska Worek Jabłek dla dzieci, w ramach której dzieci pomogą Zającowi zebrać worek jabłek. Uczestnicy będą musieli wykazać się nie lada siłą, zręcznością oraz kreatywnością. Na każdym stanowisku gry poznają zwierzątko, które podpowie, jakie są zasady danego zadania, a także nagrodzi punktami za jego poprawne wykonanie.  Udział w grze jest bezpłatny, a rejestracja na grę odbędzie się na stoisku #WYBIERAMPOLSKIEJABŁKA. Dla fanów motoryzacji też się coś znajdzie! Na stoisku Carolina Toyota Wola będzie można zapoznać się z najnowszymi modelami aut marki Toyota oraz wziąć udział w jazdach testowych.

Największa sieć szkół tańca w Polsce – Egurrola Dance Studio zaprosi na pikniku do tańca. Instruktorka nauczy kilku prostych kroków, połączy je w choreografię i zatańczy przed rodzicami i zebraną publicznością. Wszystkie dzieci uczestniczące w animacji otrzymają zaproszenie na bezpłatną lekcję tańca w Egurrola Dance Studio. Na zarówno małych i dużych czekają też alpakoterapeuci – będzie można nakarmić, pogłaskać i dowiedzieć się ciekawostek o tych niesamowitych zwierzętach – oraz wielka ciężarówka ze słodyczami firmy Wawel. Warszawskie Centrum Caravaningu przygotowało malowanki dla dzieci.

Ponadto na stoisku Fundacji Zwalcz Nudę każdy będzie mógł zostać maestro czekolady i, używając Czekolepek od Wedla, stworzyć własną czekoladową rzeźbę. Dzieci dowiedzą się także, skąd bierze się czekolada oraz poznają historię fabryki Wedla, która od 1931 roku znajduje się na Pradze-Południe. Na stoisku będzie też fotobudka oraz loteria fantowa.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem pikniku jest PGE Narodowy.