proces tworzenia

Swoboda projektowania łazienek z biblioteką plików od TECE

Modele 2D, 3D i BIM, a także zdjęcia, opisy i dane techniczne – teraz projektowanie łazienek oraz instalacji stało się jeszcze bardziej komfortowe. Umożliwia to nowa baza produktów TECE – stworzona z myślą o architektach łazienek, a także wykonawcach systemów sanitarnych i grzewczych.

Architektura i sposób aranżacji wnętrz ewoluuje wraz ze zmianami społecznymi. Pojawiają się nowe trendy, a także potrzeby i oczekiwania względem funkcjonalności oraz estetyki – zarówno w odniesieniu do pomieszczeń prywatnych, jak i publicznych. Dlatego też obecnie – w stopniu większym niż kiedykolwiek wcześniej – tak ważna stała się swoboda w projektowaniu. Droga od najbardziej nieszablonowych pomysłów do ich realizacji wiedzie jednak przez sprawdzone i przemyślane rozwiązania oraz narzędzia ułatwiające pracę architekta.

Droga do łazienki

Od pierwszych szkiców po finalne realizacje – proces tworzenia powinien być możliwie najprostszy. Wie o tym firma TECE, która wychodzi naprzeciw potrzebom architektów i wykonawców instalacji, oferując narzędzia ułatwiające ich pracę. Przykładem jest nowa biblioteka produktów i plików, dostępna na stronie producenta. Dzięki niej projektanci mogą swobodnie korzystać z modeli 2D, 3D, BIM, posiadają dostęp do informacji technicznych oraz zdjęć czy opisów. Wszystkie pliki są przygotowane zgodnie z aktualnymi standardami – tak, aby praca i edycja była jak najbardziej efektywna.

Baza została podzielona na główne kategorie produktów. Wśród nich znajdziemy m.in. systemy sanitarne, odpływowe czy rurowe. W następnych krokach określany jest rodzaj asortymentu, wybrane modele czy elementy uzupełniające dla danego produktu. Karta każdego z nich zawiera szczegółowe informacje, rysunki techniczne, instrukcje montażowe oraz modele. Użytkownicy mogą pobrać tylko wybrane pliki lub – za jednym kliknięciem – zapisać wszystkie dane przypisane do konkretnego produktu. Biblioteka jest intuicyjna w obsłudze i umożliwia dostęp do informacji niezbędnych w pracy każdego projektanta łazienki czy instalacji.

Przestrzeń dla idei

Systemy sanitarne i grzewcze TECE to szereg rozwiązań dedykowanych architektom i wykonawcom. Swobodę oraz nieograniczone możliwości aranżacji zapewniają między innymi elementy zabudowy przedściennej, wyznaczające swoiste ramy dla projektu. Dzięki nim architekt może dowolnie kreować pomieszczenie, dzielić je na strefy, planować rozmieszczenie instalacji czy sanitariatów. Asortyment systemów sanitarnych poszerzają stelaże podtynkowe z szeroką gamą kompatybilnych przycisków spłukujących, toaleta myjąca, funkcjonalny terminal WC czy odwodnienia prysznicowe.

Kompleksowość oferty, nowoczesne, a zarazem ponadczasowe wzornictwo oraz przemyślana technologia sprawiają, że rozwiązania TECE od lat cieszą się ogromnym zaufaniem architektów i wykonawców instalacji.