pielęgnacja domowa

Nawadnianie skóry – dlaczego jest podstawą pielęgnacji?

Lato jest szczególnie wymagającym okresem w roku dla cery. Nie tylko musi się ona zmagać w tym czasie z intensywną ekspozycją na promieniowanie UVA i UVB, ale też mierzyć się z wysokimi temperaturami i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Mogą one doprowadzić do pojawienia się różnego rodzaju problemów z cerą, na przykład może dojść do jej nadmiernego wysuszenia. Jak temu zapobiec? Jak ratować skórę, gdy jest ona nadmiernie przesuszona? Jak zregenerować skórę po lecie? Najlepiej sięgnąć po specjalistyczne rozwiązania, gwarantujące natychmiastowy efekt. Jednym z  nich jest Nawadniający Zabieg Probiotyczny AQUA IDEALINE dostępny w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris w całej Polsce.

Odpowiednie nawodnienie skóry jest kluczowe dla jej pięknego, młodzieńczego, zdrowego wyglądu. Właśnie dlatego tak ważne jest utrzymywanie prawidłowego poziomu wody zamkniętej w jej warstwach. Warto w tym miejscu podkreślić, że nawodnienie i nawilżenie nie są w tym przypadku synonimami. Pierwsze wiąże się z uzupełnianiem i utrzymaniem wilgoci w samej strukturze skóry. Działanie takie wykazują składniki higroskopijne. Wnikają one głęboko w warstwy cery, przyciągają cząsteczki wilgoci i skutecznie je zatrzymują. Skóra wymagająca nawodnienia jest stale sucha, spięta pomimo natłuszczania i stosowania kosmetyków nawilżających. W takiej sytuacji ratunku można upatrywać w zabiegach pielęgnacyjnych o intensywnym działaniu.

Przesuszona po lecie skóra szczególnie może wymagać dodatkowego nawodnienia. Jeśli jest ona mało elastyczna, matowa, szorstka i zaczyna się miejscami łuszczyć, warto sięgnąć w pielęgnacji nie tylko po odpowiednio dobrane kosmetyki, ale i profesjonalne uzupełnienie w postaci gabinetowego wsparcia. Skóra, która narażona jest na długotrwałe braki w nawodnieniu i przesuszanie, szybciej zaczyna zdradzać widoczne oznaki starzenia – staje się szara, brak jej witalności, wyraźniej rysują się na niej zmarszczki. Rozwiązaniem problemu będzie profesjonalny, specjalistyczny zabieg pielęgnacyjny dedykowany walce z odwodnieniem cery jak AQUA IDEALINE.

NAWADNIAJĄCY ZABIEG PROBIOTYCZNY AQUA IDEALINE

Stworzony został z myślą o potrzebach cery suchej i wrażliwej wymagającej intensywnego nawodnienia. Można po niego sięgać bez względu na wiek. Jego stosowanie ma na celu przywrócenie skórze optymalnego nawilżenia, a co za tym idzie nadanie jej młodzieńczej gładkości. Za takie działanie odpowiada innowacyjne połączenie składników stosowanych w jego trakcie – probiotyku i kwasu poliglutaminowego (γ-PGA) zamkniętego w mezosferach. Tworzy ono innowacyjny hybrydowy system dogłębnego nawilżania o unikalnej technologii transportu przeznaskórkowego. W porównaniu z kwasem hialuronowym wykazuje aż 4-krotnie większą zdolność do wiązania cząsteczek wody!

AQUA IDEALINE wzmacnia odporność cery na działanie czynników zewnątrzpochodnych. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra od razu staje się wygładzona i dogłębnie nawodniona – potwierdziło to tuż po zabiegu 100% usatysfakcjonowanych klientów.

Warto podkreślić, że zabieg wykonywać można w oparciu o trzy różne technologie Hi-Tech, dobierane w zależności od wskazań: sonoforezę, mezoterapię bezigłową, infuzję tlenową.

Efekty zabiegu AQUA IDEALINE widoczne już po jednym zabiegu:

  • intensywnie nawilżona skóra – 100%
  • wygładzona skóra – 100%
  • zdrowiej wyglądająca skóra – 100%
  • wyrównany koloryt cery – 100%
  • zmniejszenie widoczności drobnych linii i zmarszczek – 67%
  • wyraźne odświeżenie i poczucie orzeźwienia skóry

Dopełnieniem i przedłużeniem efektów zabiegu jest profesjonalna seria do pielęgnacji domowej AQUA IDEALINE Dr Irena Eris PROSYSTEM HOME CARE.